בחורה

חיפוש מוצר

טכנולוגיה וחידושים בתחום פרזול למטבח

כאשר משפצים את המטבח או כשמתכננים מטבח חדש, אחד האלמנטים שיש לשים אליו באופן מיוחד הוא כל התחום של פרזול למטבח. הכוונה היא לכל חלקי המתכת שיש לנו. בטקסט הקצר שלפניכם נסקור בתמציתיות את התחום שזוכה לעתים להזנחה שלא בצדק. בניגוד למוצרים גדולים כגון מקרר, תנור, כיריים ואחרים, פרזול למטבח הם לרוב כל האלמנטים הקטנים אך המשמעותיים שיכולים להשפיע באופן ניכר לא רק על העיצוב אלא גם על הפונקציונאליות של המטבח שלכם. בגסות ניתן לחלק את התחום של פרזול למטבח לשניים – חיצוני ופנימי.

פרזול למטבח - פנימי

פרזול למטבח שנחשב לפנימי הוא לרוב אינו נראה אך חשיבותו גבוהה מאוד. הכוונה היא לכל אותם חלקי פנים כגון מסילות למגירות למשל. אמנם ההשפעה של פרזול למטבח שמוגדר כפרזול פנימי על העיצוב הכללי זניחה יחסית, אך החשיבות שלו לתפקוד התקין של המטבח היא רבה מאוד. מגירה שהפרזול החיצוני שלה מקסים (ידית מעוצבת באופן מיוחד או עיטורים מתכתיים) לא תעזור לנו במאום אם המנגנון הפנימי שלה לא יהיה תקין, אם יתקלקל תוך חודשים ספורים של שימוש או שלא יותקן כראוי מלכתחילה. שימו לב תמיד שמוצרי הפרזול הפנימיים שלכם עומדים בתווי התקן הישראליים ושיש לכם אחריות עליהם. ללא אחריות, אל תסכימו להתקנה של אף מוצר פרזול פנימי.

פרזול למטבח - חיצוני

המראה הכולל של המטבח נגזר באופן ישיר מאיכות הפרזולים שלו. פרזול למטבח שמוגדר כחיצוני הוא למשל הידיות של הארונות והמגירות, מתלי המגבות והידיות השונות, ווי תלייה, סלסלות תלויות ועוד. החידושים בתחום זה הם למשל ייצור של מתכות קלות במיוחד ששוברות את המראה המתכתי הכבד והופכות אותו לנגיש יותר וקליל יותר. כמו כן כיום יוצרים מתכות בגוונים שונים שמסוגלות להשתלב אפילו במטבחים בעלי אופי כפרי שבהם החומרים השולטים הם עץ ואבן. מתכות רבות משתלבות בסגנון זה בקלות ובאופן טבעי. גם כאן במקרה הזה חשוב לוודא כי מוצרי פרזול למטבח חיצוניים עומדים בתווי תקן ושמוענקת לכם אחריות עליהם. למרות שזה לא נראה כך, גם מתכות יכולות להתעקם ואף להישבר. כמובן שאין צורך להסביר כי המטבח מהווה סביבה לחה מאוד שעשויה להעלות חלודה במתכות שאינן מתאימות לשימוש במטבח.

שיפוץ או חידוש?

במידה ואתם מעוניינים לרענן את המראה של המטבח שלכם אבל לא בצורה רדיקלית או קיצונית, דעו שאתם יכולים לעשות זאת בפשטות על ידי החלפת או הוספת חלקי פרזול למטבח. החלפת כל הידיות למשל בידיות חדשות והוספה של ווי תלייה מעוצבים מסוגלת לעשות פלאים למטבח שלכם וכל זאת תוך הוצאה מינימלית של כסף ומקסימום יצירתיות. כמובן שאם תוסיפו לכך החלפה של דלתות הארונות או ציפוי שלהן במדבקות מיוחדות תוכלו להרגיש ממש כאילו אתם עובדים במטבח חדש לגמרי.

עבור לתוכן העמוד