בחורה

חיפוש מוצר

בחירת פינות אוכל

בעבר הלא רחוק אנשים לא השקיעו זמן ומחשבה בחיפוש, בחירה וקנייה של פינת אוכל. זה היה משהו שולי, שפירושו שולחן כלשהו שצמוד לקיר, ומוזז למרכז כאשר יש צורך בשימוש בו. יחד עם זאת, הסתבר שיש בו צורך רב, ומשתמשים בו פעמים רבות במשך השנה, ולכן, בשנים האחרונות פינת האוכל קיבלה את המקום המכובד הראוי לה.

 

שימוש בפינת אוכל

 

אירועים רבים נערכים כדרך של שיגרה סביב ארוחות, חלק מהם כפועל יוצא של התרבות היהודית: ארוחות ליל שבת, ארוחות סביב החגים המרכזיים - ראש השנה, סוכות, פסח ושבועות, וכמובן אין ספור חגיגות משפחתיות לציון אירועים משמחים של ימי הולדת, ימי נישואין ועוד. כל אלה מצריכים שימוש בשולחן אוכל זמין, נגיש ונוח לשימוש.

בבתים רבים פינות אוכל מעוצבות הפכו להיות פינה בה אוהבים בני המשפחה לשבת גם ללא אירועים מיוחדים: הילדים אוהבים להכין בה את שיעורי הבית (למרות שלכל אחד שולחן כתיבה אישי), קרוב למטבח ממנו יוצא חום הבישולים בחורף, וקרוב לאימא שנמצאת בו. 

 

התאמת פינת האוכל למשפחה

 

בדרך כלל, פינות אוכל קונים לשנים רבות ביותר, זה אחד מפרטי הריהוט אותו כמעט ולא מחליפים. לכן, לפני שיוצאים לחפש את פינת האוכל, כדאי מאוד "להכין שיעורי בית" ולחשוב מה הכיוון המתאים למשפחה. יש היום מגוון גדול ביותר של עשרות ומאות דגמים ורעיונות של פינות אוכל, לכן, צריך לדעת מה הם השימושים שעושה המשפחה באותה פינת אוכל, כמה אנשים היא אמורה לשרת, מהו השטח הפנוי שיש בדירה עבורה ועוד. לדוגמא: אם מספר הסועדים סביב שולחן פינת האוכל משתנה מפעם לפעם, כדאי לקנות שולחן שיש אפשרות להגדיל אותו מספר הגדלות, כך מתאפשר להתאים את גודל השולחן לצרכים המשפחתיים בכל פעם מחדש.

 

חומרים שונים של פינות אוכל

 

מגוון החומרים מהם עשויות פינות אוכל הוא גדול ביותר. יש כאלה העשויות מחומר אחד, ויש אחרות שעשויות משילוב של שני חומרם, כמו: מתכת ועץ, מתכת וזכוכית, רטן ועוד. חשוב להתאים את החומרים לעיצוב הכללי של הבית, שידבר בשפה עיצובית אחת, וייוצר מראה הרמוני ונעים.

עבור לתוכן העמוד