בחורה

חיפוש מוצר

מטבחים מעוצבים – 5 טיפים לתכנון מטבחים פתוחים

אחת המגמות הבולטות ביותר בתחום עיצוב הפנים בימינו היא מטבחים מעוצבים הפתוחים אל שאר חלקי הבית (Open Space). על מנת שהם אכן יהוו מקור לנחת ומוקד של אסתטיקה מושכת עין, תשומת לב ומחמאות רבות, יש לשים לב למספר דגשים מיוחדים עבור מטבחים אלה – לפניכם מספר טיפים לתכנון מטבחים מעוצבים שכאלה:

 

 

הדברים הסמויים מן העין

 

 

 

מטבחים מעוצבים מתאפיינים במקרים רבים במינימליזם, לפחות כלפי חוץ, ועל כן המגמה היא "להסתיר" מכשירי חשמל דוגמת המיקרוגל (שממילא ברוב המקרים הוא מכשיר פונקציונאלי בעיקר ולא אסתטי). בהתאם, מיקרוגל בילד אין הופך לבחירה יותר ויותר נפוצה, בעיקר במטבחים פתוחים.

 

 

ארונות מסודרים

 

 

 

מטבחים מעוצבים הפתוחים אל שאר מרחבי הבית הם מטבעם מזמינים, וגם האורחים חשים הרבה יותר בנוח להיכנס אליהם כדי לסייע לבעלי הבית בהכנת האוכל ובאירוח, או סתם כדי למזוג לעצמם כוס מים או לאכול דבר מה. המגמה המבורכת הזאת טומנת בחובה מוקש קטן: אף אחד לא רוצה שאורחיו ייחשפו לבלגן, ובפרט לא כשמדובר במטבח שמבחוץ נראה טיפ טופ, כולו בוהק ומצוחצח, מכשירי החשמל המותקנים בו (מקרר, מיקרוגל, מכונת קפה, תנור אפייה, כיריים וכו') חדישים ומשוכללים ובאופן כללי כל חזותו משדרת הידור מוקפד. על מנת שגם מבפנים ייראה המטבח מרשים, חשוב לבחור מגירות איכותיות ובנוסף להן אביזרים המאפשרים סידור אופטימלי של כל מגרה ומגרה דוגמת אלה של אורגנייז פלוס.  

 

 

הדברים הקטנים שיוצרים הבדל גדול

 

 

 

כשבוחרים מטבחים מעוצבים או כשמתכננים אותם, מוקדשת תשומת לב רבה לרצפה, לתאורה, לקירות, למקרר – והדברים הקטנים לעיתים נדחקים לשוליים. כדאי לדעת שדווקא לדברים הקטנים ישנה השפעה גדולה על האופן בו נתפש המטבח בעינינו ובעיני אורחינו, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר במטבח פתוח. בפרט מדובר בפרזולים החיצוניים, כלומר הידיות המותקנות בארונות או במגרות, ווי התלייה של המגבות או ווים אחרים – שגם בהם כדאי להשקיע תשומת לב על מנת שישתלבו היטב עם שאר חלקי המטבח.

 

 

זרימה נכונה

מטבחים פתוחים הם חלק בלתי נפרד ממרחב האירוח (סלון, פינת אוכל וכו'), ועל כן יש לתכנן אותם בקפידה. אפשרויות מקובלות הן "אי" במרכז המטבח שיכול לשמש הן כמשטח עבודה והן כשולחן אוכל, או הצבת דלפק אכילה עם כיסאות בר, ששובר גם הוא את הרצף ובמקביל מאפשר זרימה נכונה בין הסלון למטבח.

 

 

 

חומרי גלם כאביזרי נוי

 

 

אפשרות נוספת להפוך את המטבחים לאסתטיים יותר מבלי להידרש להשקעות כספיות גבוהות היא להשתמש בחומרי הגלם כאביזרי נוי. צנצנות ובהן קטניות בשלל צבעים, למשל, המונחות זו לצד זו מוסיפות צבע ועניין לכל מטבח. כך גם צמחי תבלין רעננים, סלסלת פירות והאפשרויות עוד רבות ומגוונות. זוהי גם דרך אפקטיבית למשוך תשומת לב לאזור מסוים של המטבח ובכך לטשטש אזור אחר מעט יפה פחות (למשל כזה שמותקן בו מדף למיקרוגל).

 

עבור לתוכן העמוד