בחורה

חיפוש מוצר

היכולת שלך לשתות משהו קר היא תוצאת עבודה קשה של רבים אחרים

כמה פעמים יצא לכם להגיע הביתה מהעבודה, עייפים אחרי ערב ארוך בפקקים הבלתי נגמרים בדרך הביתה, עם כל הלחץ והמועקה שהם מייצרים, אתם חולצים נעליים, ניגשים למקרר שלכם שולפים משם בקבוק שתיה קרה, ניגשים לארון הכלים במטבח שלכם שולפים משם את הכוס האהובה עליכם, מוזגים את השתייה, צונחים לתוך כורסת הטלוויזיה המפנקת שלכם, ופולטים אנחת רווחה ארוכה שללא מילים מבטאת בכל פעם מחדש את המילים "סוף סוף"....

 

סביר להניח שהסיטואציה הזו, ורבות כמוה מוכרות ללא מעט מאיתנו, אולם שימו לב, כי מעולם לא טרחתם לחשוב או לברר, כיצד ארון הכלים שלכם מורכב, או מה בדיוק גורם לו להיות כל כך נוח וזמין ברגע שאתם צריכים אותו. ארון הכלים שלכם, המגירות במטבח, או כל חלק אחר בקומפלקס המטבח שלכם משרתים אתכם באופן יומיומי ביעילות ובנוחות, כאשר לעולם אינכם באמת מתייחסים למרכיבים שלהם, ואתם מקבלים אותם כמובנים מאליהם. אולם המציאות היא, שהמטבח החדש והמאובזר שלכם, הוא מערכת מופלאה של אביזרי פרזול מתוחכמים, שהם תוצאה של צוותי חשיבה בכל רחבי העולם, שכל מטרתם היא להמציא או לבנות את אביזר הפרזול שיהפוך את המטבח שלכם לנוח יותר, ואתכם למרוצים יותר.

 

פרזול זה לא רק ידיות ופרסות סוסים:

 

כשהישראלי שומע את המילה פרזול, מיד לאחר הצמרמורת שעוברת לו בגב (רק כי הוא מרגיש שעוד פעם מישהו מנופף לו במילים שהוא לא מבין), הדימוי הראשון שעובר לו בראש יהיה בדרך כלל של ידיות. משום מה תופסים הישראלים את הידית של ארון המטבח או מגירת המטבח, כעיקר הפרזול לו הם זקוקים, אולם המציאות רחוקה מלהיות כזו. נכונה העובדה שידיות למגירות ודלתות הן אביזרי פירזול, אולם המטבח שלכם מורכב ממאות אביזרי פירזול אחרים שרובם פשוט אינם נראים לעין, אך הם חשובים הרבה יותר מהידית הפשוטה הנמצאת בטווח הראיה שלכם. ידיות המטבח הן הפרזול הפשוט ביותר מבחינת הפעולות שהן מבצעות, והבחירה בהן נובעת בעיקר משיקולי אסתטיקה או טעם אישי, ואכן המגוון המוצע ללקוח היום הוא כמעט אינסופי. אולם ישנם אביזרי פרזול כמו צירים לסוגיהם השונים, מסילות הנעה למגירות, דפנות חלוקה, רגליים מתכווננות ובוכנות פנאומטיות, שכולם נמצאים בתוך המטבח שלכם וכולם יחד הם מה שהופך את המטבח הזה למערכת מופלאה של טכנולוגיה המשולבת בחומרי גלם מתקדמים ודמיון יצירתי שלכם ושל מעצב הפנים שלכם, לכדי מטבח מודרני מעוצב ומפנק.

 

החלקים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול:

 

עולם הפרזול למטבח עבר בשנים האחרונות מהפיכה אמיתית שמקורה בעיקר בטכנולוגיות חדישות, ופיתוחים מתקדמים בהנדסת אנוש. הידע הטכנולוגי הרב המשותף על ידי מפתחים מכל רחבי העולם, שינה את פני עולם המטבחים כמעט מן הקצה אל הקצה. צירים בטכנולוגיות מתקדמות המציעים שלל אפשרויות פתיחה שבעבר כללו שתיים בלבד (פתיחה או סגירה), סוגי הצירים, האפשרות לשלוף אותם ללא שימוש במברג או כלי עבודה אחר, סוגי המתכות מהן מיוצרים הצירים וגורמים נוספים, הופכים את אביזר הפרזול הזה לאחד החשובים במטבח אם לא החשוב שבהם. צירי המטבח הם האביזר העומד בבלאי הגדול ביותר ובעומס העבודה המתמשך ביותר, וישנה חשיבות עצומה לאיכות הצירים הללו. אחרי הצירים ניתן למקם את מסילות המגירות שכיום הסטנדרט המינימלי למסילה, הוא מסילה קפיצית בטריקה שקטה, שמאפשרת סגירת המגירה ללא חשש של טריקתה אל דופן הארון. אם תורידו מבט כלפי מטה במטבח שלכם תראו סביר להניח את פנל הכיסוי הנמצא בצמוד לרצפה או כפי שמרכיבי המטבחים אוהבים לקרוא לו – ה"צוקל". ובכן מאחורי ה"צוקל" סביר להניח שמסתתרות רגליים מתכווננות המחזיקות את המטבח שלכם, כאשר אם תחשבו על כך הן אמורות להחזיק מעמד תחת משקל עצום של הארון והתכולה שלו למשך שנים ארוכות מאד.

 

כל הפריטים שהוזכרו ורבים אחרים כמו בוכנות ארונות הקלאפה שלכם, סלסלות הנירוסטה הנשלפות, מדפים מתכווננים ועוד רבים אחרים, הם אלה שהופכים את המטבח המודרני ליצירת אומנות טכנולוגית, שלא תמיד זוכה לכבוד ולהערכה הראויים לה. אז בפעם הבאה שאתם חוזרים הביתה עייפים מהפקקים, ופותחים את המגירה או את הארון כדי להוציא את הכוס האהובה עליכם, הפנו את המבט מעט הצידה אל דפנות הארון, ושימו לב לחלקים הלא נראים אך מאד חשובים, שמאפשרים לכם להנות מהמטבח ומהבית שלכם בכל פעם מחדש.

עבור לתוכן העמוד