בחורה

חיפוש מוצר

פתרונות עיצוב למטבח המודרני

עם כל שיפוץ או עיצוב מחודש אנו שואפים לשפר את תנאי המחייה בבית ולהפוך אותו נוח הרבה יותר למגורים. המטבח המודרני משלב בין ישן וחדש, ישנה מגמת חזרה אל חומרי הגלם הקלאסיים והעמידים תוך שילוב של כל הפיתוחים הטכנולוגיים החדישים ביותר.

 

מטבח מודרני ניתן לעצב תוך שימוש בעץ מלא יחד עם ריצוף מודרני חדיש, פתרונות אחסון חשמליים משוכללים ושלל מכשירי חשמל חדישים ונוחים.


 

נציין כי עיצוב המטבח המודרני נתון לפרשנות, האדריכלים והמעצבים מגדירים בצורה שונה מהו עיצוב מודרני. העושר התרבותי המאפיין את החיים בעולם המודרני הוא אשר מביא עמו עשרות סגנונות עיצוב המתאחדים יחד תחת הקטגוריה מטבח מודרני.

 

יש הטוענים כי המטבח המודרני הוא החופש לעצב באופן חופשי מטבח נוח המשלב מוטיבים מכמה סגנונות ליצירת מערך אחיד, עמיד, קל לניקוי, נעים לבישול ומזמין לשהייה משותפת של כל בני הבית.


 

ריצוף גרניט פורצלן למטבח המודרני

 

אם בעבר נהוג לא נהוג היה להתייחס לריצוף המטבח כחלק ממערך העיצוב כיום כבר ממלא הריצוף תפקיד חשוב. בעבור מטבחים מומלץ יהיה לבחור אריחי ריצוף גרניט פורצלן חזקים ועמידים, אריחים המתאימים לסביבה לחה ומעט חמה.

 

יש להקפיד לבחור באריחים נוחים לניקוי, ריצוף גרניט פורצלן הכולל ציפוי חיצוני בוהק נוח מאוד לניקוי, הציפוי החיצוני דוחה כתמים ומונע ספיגת ריחות או לכלוך קשה באריחים.

 

אפשרות פופולריות נוספת לריצוף המטבח המודרני היא הפרקט, התוצאה הסופית מאוד יפה אך יש לזכור לבחור בעצים התואמים את סביבת המטבח.


 

חיפוי קירות למטבח המודרני

 

אם בעבר נהוג היה לעשות שימוש באריחים זהים לחיפוי הקירות וריצוף המטבח כיום כבר לא תראו עוד את התופעה. ישנם הבדלים משמעותיים בין האריחים המתאימים לחיפוי קירות לבין האריחים המיועדים לריצוף המטבח. אריחי גרניט פורצלן מומלצים גם לחיפוי הקירות, ניתן למצוא דגמים מודרניים רבים המשלבים הדפסים או עיצוב סולידי יותר.

 

רעיון מיוחד יהיה שילוב של אריחים בגוון אחיד יחד עם מספר אריחים מודפסים מיוחדים יותר.


 

אלמנטים מודרניים מיוחדים בפרזול לשילוב במטבח המודרני:

 

1. מתלים מיוחדים המתבססים על שימוש במגנטים לסכינים, סירים ושאר כלי בישול.
2. שימוש בתריס חשמלי במקום דלתות ארון פשוטות וסטנדרטיות.
3. סלסלות אחסון נשלפות בגדלים שונים כחלק מפתרונות פרזול.
4. התקנת "אי" במטבח להרחבת שטח הפעילות ושימוש נוח יותר במטבח.
5. שילוב של מכשירים חשמליים כמו מטחנת אשפה, תנור בעל מנגנון ניקוי עצמי.
6. הנחת לוחות שיש או קרמיקה על גבי המדיח בכדי להפוך אותו חלק בלתי נפרד מעיצוב המטבח.
7. קולטי עשן המוצבים מעל כיריים חשמליים מסוגננים.


פשטות היא קו העיצוב העיקרי של המטבח המודרני, קו העיצוב נקי ואחיד. המטבחים המודרניים תומכים בריבוי שטחי אחסון פנימיים בהם אפשר יהיה להסתיר את כל הכלים ומוצרי המזון.

 

למראית עין ראשונית המטבח המודרני מאוד מסודר, פשוט וסולידי, אך מיד עם השימוש הראשון מגלים את כל פלאי הטכנולוגיה המסתתרים בתוך העיצוב הפשוט.

עבור לתוכן העמוד